1. Anasayfa
  2. Amigurumi

Tatlı Dostlarınız Her Yere Eşlik Etsin; Hayvan Figürlü Amigurumi Çanta Yapımı (37 Model)

Tatlı Dostlarınız Her Yere Eşlik Etsin; Hayvan Figürlü Amigurumi Çanta Yapımı (37 Model)
0

Hayvan figürlü amigurumi çanta yapımı, el sanatlarına meraklı olan herkes için eğlenceli ve yaratıcı bir proje olacaktır. Bu çantalar, çocuklar için harika bir hediye seçeneği olabilir ve yetişkinler için de eşsiz ve kullanışlı aksesuarlar olarak kullanılabilir. Bu makalemizde vereceğimiz bilgiler eşliğinde, sunduğumuz görsellerden de ilham alarak hayal gücünüzü ve el becerilerinizi kullanarak şirin ve eğlenceli hayvan figürlü amigurumi çantanızı oluşturun ve el emeğiyle yapılan bu özel parçayı gururla taşıyın!

amigurumi-canta

Hayvan Figürlü Amigurumi Çanta Yapımındaki Aşamalar

Çocuk örgü çanta yapımına başlamadan önce karar verdiğimiz modelin malzemelerinin temini ile başlamak gerekir. Her modelin kendine göre malzemeleri olsa da ortak bazı malzemeleri saymakla ilk adımı atabiliriz.

amigurumi-canta-2

Kullanılacak Malzemeler

Hayvan figürlü amigurumi çanta yapmak için gerekli olan malzemeler şunlardır:
• Renkli örgü ipleri (farklı renklerde ipler seçebilirsiniz)
• 4 veya 5 mm örgü tığı (iplik kalınlığına uygun bir tığ seçin)
• Makas
• İğne (iplikleri birleştirmek için)
• Göz düğmeleri veya düşük düğmeler (çanta gözleri için)
• Dikiş iğnesi ve iplik (isteğe bağlı süslemeler için)

amigurumi-canta-3

Çanta Tabanının Yapımı

İlk adım olarak, istediğiniz renkteki örgü ipiyle çanta tabanını oluşturun. İsterseniz, çantanızın tabanını düz bir şekilde yapabilir veya çiçek, yıldız gibi farklı desenler ekleyebilirsiniz. Çanta tabanınızı örgü tığıyla yapın ve gerekli boyuta ulaştığınızda bir kenarını kapatarak halka oluşturun.

amigurumi-canta-4

Hayvan Figürü Oluşturma

Hayvan figürlü çantanız için hayvanın yüzünü oluşturun. Farklı renkteki örgü iplikleriyle kulaklar, burun, ağız gibi detayları örgüleyerek hayvanın yüzünü şekillendirin. Göz düğmeleri veya düşük düğmeleri çantanın üzerine dikişleyerek hayvanın gözlerini oluşturun.

amigurumi-canta-5

Hayvanın Vücut Kısmı

Hayvanın vücut kısmını oluşturmak için ana renkteki örgü ipiyle devam edin. Çantanızın yan kısımlarını örgü tığıyla yaparak hayvanın vücut kısmını tamamlayın. İstediğiniz renkteki iplerle desenler ekleyebilir ve çantanızı renklendirebilirsiniz.

amigurumi-canta-6

Örgü Çanta Sapı Yapımı

Çantanızın üst kısmını oluşturmak için sapları ekleyin. Çantanın her iki tarafına zincir çekerek sapları yapabilir veya farklı tekniklerle çanta saplarınızı ekleyebilirsiniz.

amigurumi-cocuk-canta

Çanta Yapım Teknikleri

Düz Örgü Tekniği:

Çanta tabanını ve vücut kısmını düz örgü tekniğiyle yapabilirsiniz. Bu tekniğe hakim olmak, çantanızın temel kısmını oluşturmanızı sağlar.

amigurumi-cocuk-canta-2

Amigurumi Tekniği:

Hayvan figürünü oluşturmak için amigurumi tekniğini kullanabilirsiniz. Bu teknik, dolgun ve sevimli hayvan figürleri yapmak için idealdir.

amigurumi-cocuk-canta-3

Desen ve Süslemeler:

Çantanıza ekstra şıklık katmak için farklı desen ve süslemeler ekleyebilirsiniz. Farklı renkteki iplerle desenler yapabilir, dikiş iğnesi ve iplikle çantanızı süsleyebilirsiniz.

amigurumi-cocuk-canta-4

Gerekli örgü tekniklerini öğrendikten sonra örgü çanta yapımı kolay bir hal alacak ve hatta ek kazanç getirisi olan bir alan olarak fırsatlar da sunacaktır. Güncel el yapımı örgü çanta fiyatlarına netten arayarak ulaşmak mümkün.

amigurumi-cocuk-canta-5

amigurumi-cocuk-canta-6

canta-yapimi-orgu

canta-yapimi-orgu-3

canta-yapimi-orgu-3

canta-yapimi-orgu-4

canta-yapimi-orgu-5

canta-yapimi-orgu-6

hayvan-figurlu-canta

hayvan-figurlu-canta-2

orgu-canta-yapimi

orgu-canta-yapimi-2

orgu-canta-yapimi-3

orgu-canta-yapimi-4

orgu-canta-yapimi-5

orgu-canta-yapimi-6

orgu-canta-yapimi-anlatimli

orgu-canta-yapimi-anlatimli-2

orgu-canta-yapimi-anlatimli-3

orgu-canta-yapimi-anlatimli-4

orgu-canta-yapimi-anlatimli-5

orgu-canta-yapimi-anlatimli-6

orgu-canta-yapimi-kolay

orgu-canta-yapimi-kolay-2

orgu-canta-yapimi-kolay-3

orgu-canta-yapimi-kolay-4

orgu-canta-yapimi-kolay-5

Bu yazımızda amigurumi örgü çanta yapımı ile ilgili sizlere bilgi vermek istedik. Diğer amigurumi modellerimizi görmek isterseniz gezintinize Sevimli Amigurumi Kedilerin Dünyası (50 Model) makalemizle devam edebilirsiniz.

ÖRGÜ BEBEK SİFALİGURUMİLER YouTube kanalında Amigurumi unicorn amigurumi çanta yapımı detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir