Sökmeli Zincir Örgü Modeli Yapımı

tarafından
12
Sökmeli Zincir Örgü Modeli Yapımı

Sökmeli Zincir Örgü Modeli Yapımı

Sökmeli Zincir Modeli Nasıl Yapılır Hanımlar herkese Merhabalar,

Bugün sizlerle Sökmeli Zincir Modeli Nasıl Yapılır Modeli’ni paylaşmak istedik. Aslına bakarsanız örgü modelinden çok örgü tekniği diyebiliriz. Yapacağınız herhangi bir modelde, düz örgülerde farklılık olması adına uygulayabileceğiniz bir teknik, Bu modelimizin adı Sökmeli Zincir Modeli.

Peki bu teknik nasıl yapılır diyenleri duyar gibiyim, o yüzden sözü fazla uzatmadan hemen anlatalım. Normal düz örgü şeklinde örgümüzü örüyoruz ve iki ilmek aralığında yukarıdan aşağıya doğru ilmekleri söküyoruz. Devamın da tığ ile boşta kalan ilmikleri zincir şeklinde örmek suretiyle modelimizi oluşturmuş oluyoruz.

Aşağıdaki örnekte ve videoda görüldüğü üzere çalışmada kullanılan etrofil baby yün ip kullanılmış. Bu ipin içeriğinde %15 angora, %35 viskoz ve %50 polyemit ip mevcut

Şimdi en can alıcı soruyu sorduğunuzu duyar gibiyim, iyi hoşta biz bu tekniği nerde kullanabiliriz?
Farklı seçenekler mevcut, ancak düz ve sade örgüler de bu teknik kendini daha iyi gösteriyor diyebiliriz.Önceden bu örgü tekniği bilenler için zorlanmadan kolay bir şekilde yapacakları aşikar, Fakat ilk deneyiminiz olacaksa biraz farklı olduğunu düşünebilirsiniz bu gayet normal. Ancak şunuda hatırlatmamızda fayda olduğunu düşünüyorum, çok daha zor sökmeli örgü modelleri mevcut.

Daha önce sökmeli örgü modellerinden ördüyseniz bu teknik siz eçok kolay gelecektir. Ancak ilk defa sökmeli örgü örneği yapacaksanız biraz farklı gelebilir. Çünkü çok daha zor ve uğraştırıcı sökmeli örgü modelleri mevcut.

Sökmeli Zincir Modeli Nasıl Yapılır Video Anlatım

 

Bir önceki yazımız olan Örgü Anahtarlık Modelleri - 40 Adet Örgü Anahtarlık Tarifi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.