Çeyizlik parmaksız eldiven yapılışı – Türkçe video anlatımlı

tarafından
41
Çeyizlik parmaksız eldiven yapılışı – Türkçe video anlatımlı
Ailemiz için bir çok kaliteli ve birbirinden güzel iğne oyaları,yazmalar,kazaklar vs vs ördük ancak kendimiz için en son ne zaman bişeyler ördük hatırlayan var mı?
Eeee o zaman hemen hazır kış aylarıda yaklaşmışken bu şık Örgü Moda Çeyizlik Eldiven Modelini yaoabilirsiniz. Hem sizleri soğuk kış günlerinde soğuktan koruyacak hemde şıklığıyla sizlere şıklık katacak.

Parkmaksız Örgü Moda Çeyizlik Eldiven Yapımı

Örgü Moda Çeyizlik Eldiven Modelinin en önemli yönlerinden birisi parmaksız olması ve bu parmaksız olması kayganlığın önüne geçmesini sağlamaktadır. Mesela bir şeyi tuttuğunuzda elinizden kaymayacak ve daha sıkı tutmanızı sağlayacaktır. Bunla birlikte dileyen hanımlar simli ip kullanarak özel günlerdede kullanabilirler. Tığ işi olması sebebiyle kolay ve basit bir yapımı var, şimdiden ellerinizde bu şık eldiveni görür gibiyim. Hadi hanımlar hemen başlayıp bu Şık örgü Eldivenlerini yapmaya başlıyalım

MALEZEME
  1. Orta kalınlıkta bir ip seçebilirsiniz, ne çok kalın nede ince olmasın, 3,5 veya 4 numara incelikte bir iplik olabilir.
  2. 1 adet Tığ , çekilebilen

YAPILIŞI

Öncelikle ipimizi tığımıza bağlıyoruz ve 2 tane zincir çekiyoruz ve önündeki zincire batıyoruz. Daha sonra önce tekini çekip sonra ikisini birlikte çekiyoruz. Sonra tek dala batıp içinden çıkarıp, önce tek sonra ikisini birlikte ve böyle bileğimizin etrafını rahat döncek şekilde ayarlıyacağız. Hafif bol bırakıp yukarı doğru aynı şekilde gitmesi lazım. Bu toplamda 12 örnek olabilir veya 13 elinizin kalınlığına göre değişkenlik sağlayabilir, ona göre ayarlayabilirsiniz. Kemer şeklinde uzayacak,bileiğinizi çevirdiğiniz zaman biraz bol bırakmalısınız. Şunuda belitmemiz lazım ki 16 tane örnek yapmak için 36 tane örnek olması gerekiyor. Eğer eliniz biraz daha kalınsa 36 tane örnek yapabilirsiniz

Devamı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz

Bu videoyu hazırlayan Emelce ÖrgülerÖrgü Moda Çeyizlik Eldiven Modeli Anlatımlı Yapımı Türkçe Videosu için teşekkür ederiz.

Örgü Moda Çeyizlik Eldiven Yapımı Video Anlatımı

Bir önceki yazımız olan En Çok Sipariş Alan İğne Oyası Modeli Yapılışı için burayı ziyaret edebilirsiniz