Amigurumi Örgü tavşan çıngırak yapımı

tarafından
52
Amigurumi Örgü tavşan çıngırak yapımı

Amigurumi Örgü tavşan çıngırak yapımı

Amigurumi Örgü tavşan çıngırak yapımı

Merhaba hanımlar, bugün ki dersimizde kapak fotoğrafında gördüğünüz Amigurumi Örgü tavşan çıngırak yapımını yapacağız. Modelin yapımında kullanılan ip YarnArt Jeans diye bir marka ip siz benzer özelliklerde olan farklı bildiğiniz ipleri kullanabilirsiniz.

Yapacağımız bu modelle isterseniz kendi bebeklerimiz isterseniz çevrenizde komşunuza yada akrabalarınızın bebeklerine hediye olarak değerlendirebilirsiniz. Modelimiz tığ işi ile yapılmakta olup aslında kolay bir model ancak tabiki tığ işi bilmeyenler için öğrenmelerini tavsiye ediyoruz. Aşağıda  Amigurumi Örgü tavşan çıngırak için kullanmanız gereken malzemeleri sırasıyla listeledik, kolaylıkla bu malzemeleri etrafınızdan temin edebilirsiniz.

Amigurumi oyuncaklar‘la alakalı sitemizdeki diğer örnek ve modelleri ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz, her geçen gün daha fazla içerik ekleyerek zengin bir kategori oluşturmayı hedefliyoruz. Çünkü çocuklarımız bizler için gerçekten en değerli varlıklarımız ve bu örgü oyuncaklar hem katkısız hemde sağlıklı.

Kullanılacak Malzemeler;

  1. YarnArt Jeans ip
  2. Çıngırak Halkası (Tuhafiye veya Hobi marketlerde bulabilirsiniz)
  3. Sürpriz Yumurta kutusu (içerisine mercimek veya boncuk koyabilirsiniz)
  4. 3MM bir tığ dilerseniz 2.5 numara tığda kullanabilirsiniz
  5. Dikmek için örgü iğnesi
  6. Boncuk Elyaf

Amigurumi Örgü tavşan çıngırak yapımı Anlatımı

ilk olarak modelimizde 7 tane zincir çekiyoruz, ancak çıngırak halkanızın genişliğine göre daha fazla zincir yada az zincir çekebilirsiniz,sonuçta çıngırağın etrafına dolayacağımız için bu sayıyı siz ayarlayacaksınız.

ilk zincirimizi çektikten sonra son zincirimizden bir öncekine batırıp sık iğne yapmaya başlıyoruz, sonra onun yanındaki zincire batırıp sık iğne, sonra onun yanındakine şeklinde yapıp her zincirin içine bir sık iğne yapıyoruz ve sık iğneler bittikten sonra ilk sıramız bitmiş oluyor

Hemen bir tane zincir çekip geri dönüyoruz. Yaptığımız zincirin dibine batıyoruz daha sonra onun yanındaki şeklinde her sık iğnenin tepesine bir kere batırarak sık iğne yapıp sırayı bu şekilde tamamlıyoruz, böylelikle iki sıra tamamlanmış oldu.

Devamı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz, kolay gelsin

Amigurumi Örgü tavşan çıngırak yapımı Video Anlatım

 

 

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Gelin Damat Oyuncağı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.