Amigurumi Pepe örgü Modeli

Amigurumi Pepe örgü Modeli

Amigurumi oyuncaklar diye bildiğimiz bu modeller tığ işi tekğini ile yapılmaktadır.  Amigurumi oyuncaklarla alakalı daha fazla seçenek için sitemizde arattırma yapabilirsiniz. Bu günki makalemizde bir çok amigurumi tekniklerini görebileceğiniz açıklayıcı bir yazı anlatılacak.

Amigurumi tarifleri ile birbirinden güzel oyuncakları yaparak çocuklarınızı sevindirebilir veya ailenize katkı sağlamak için satabilirsiniz.Amigurumi oyuncakları yapmak istiyorsanız öncelik olaraktan size tavsiyemiz kaliteli ip kullanmanızdır, Unutmayın ucuz kullanacak kadar zengin değiliz. Kalitesiz ve ucuz ip kullanmanız gerek içerisinde bulundurduğu kimyasallarla çocuklarınıza zarar verecektir gerekse oyuncakların hızlı bir şekilde yıpranmasına ve deforme olmasına sebep verecektir.

Amigurumi örgü pepe örnek anlatımı

Amigurumi oyuncaklarınızın daha uzun süreli olmasını istiyorsanız için Nako Pırlanta serisindeki ip kullanmanızı tavsiye ederiz. Tavsiye  ettiğimiz Nako pırlanta serisinin içerisinde arzu ettiğiniz tüm renkleri bulabilirsiniz. Modelimize gelecek olursak çocuklarımıza çizgi film diye sorduğumuzda şüphesiz ilk olarak sayacakları isimlerden birtanesi pepe karakteri olaracaktır. Bugün ki yazımızda Amigurumi Pepe örgü Modelini örnek olarak sunacağız .

Aşağıdaki Amigurumi örgü pepe modelleri arasında yer alan resimleri inceleyip dilediğiniz modele başlayabilirsiniz. Bu modelleri yaptığınızda çocuklarınız için çok güzel bir sürpriz olacağı gibi bu oyuncakları yanlarından ayırmak istemeyeceklerdiri

Amigurumi Örgü Pepe Malzemeleri
Öncelik olarak Amigurumi pepe oyuncağı yapmak istiyorsanız bunun için orta kalınlıkta 7 farklı renk ip ve tığ kullanmalısınız.Bu renkler Mavi, kırmızı, sarı, turuncu, ten rengi, beyaz ve yeşil renklerden ağırlıklı olarak ten rengi, mavi ve beyaz renkli ipi kullanmalısınız.

Gözleri için iki tane ve 9mm büyüklüğünde güvenli gözler kullanabilirsiniz. Ancak 3 yaş altında ki çocuklar için yapacaksanız, çocukların yutma riskine karşılık güvenli göz değil de işleme yapmanızı tavsiye ederiz. iç kısmını doldurmak için boncuk elyaf ya da normal elyaf kullanılabilir.

 

Amigurumi örgü pepe modelleri ne çok zor nede kolay bir model, orta seviyede olduğu için yeni başlayan hanımlar için ilk başta zor gelebilir . Oyuncağımızı yapmak için öncelik olarak kafa kısmından başlamanız gerekir ve kafasının yaptıktan sonra içini doldurup kapatabilirsiniz.

Gövde kısmını ise renk değiştirme teknikleri kullanılarak örülür, bilmeyenler için internetten bulabilirsiniz. AmigurumiOyuncağımızın kol kısmında sarı, yeşil, turuncu, kırmızı ve beyaz renklerdeki ipleri dilediğiniz şekilde sıralamalı kullanabilirsiniz. Gövde kısmı tamamlandıktan sonra bacak kısmını mavirenk ile örüp paraçları artık birleştirebilirsiniz.

Parçaları birleştirtikten sonra son olarak pepe’nin şapkasını örebilirsiniz şapkada kullanılan pepe yazısını keçeden Pepe yazısı kesip isteğe bağlı olarak yapıştırabilirsiniz. Artık çocuklarınız ve çevrenizdekilere hediye edebileceğiniz Amigurumi örgü pepe oyuncağımız hazır hale geldi, modelimizi yapmak isteyen bayanlara kolay gelsin

Bir önceki yazımız olan Lale Modeli iğne oyası Havlu Kenarı adlı konumuzu ziyaret etmenizi öneririz

Bir önceki yazımız olan 2019 En Güzel Bebek Bere Modelleri başlıklı makalemizde 2019 bebek bere modelleri, 2019 bebek bere örnekleri ve bebe bere örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir